
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 8 |
Stock: 1434
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25930
Ext.Price$0.25930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25930 | $0.25930 |
| 10 | $0.22912 | $2.29120 |
| 50 | $0.20246 | $10.12300 |
| 100 | $0.17385 | $17.38500 |
| 500 | $0.14928 | $74.64000 |
| 1000 | $0.13442 | $134.42000 |
| 3000 | $0.12103 | $363.09000 |
